Dětský tábor 2012 Štíří Důl - Hluboká u Krucemburku - Vysočina

Tábor pro rodiny s dětmi (cca 0-9 let) Štíří Důl - Hluboká u Krucemburku -Vysočina
11. až 18. srpna 2012

Pro koho je tábor určen:
Pro všechny, kdo si chtějí hrát, pobavit se a naučit se něco nového v partě kamarádů. Zejména pro předškolní děti, spolu s jejich mladšími i staršími sourozenci a rodiči. Mrňata (0-4 roky) absolvují program se svými rodiči, Velikáči (4-? let) pak převážně sami. Letos jsou už přihlášené i tři děti dvanáctileté. Většina rodin z různých koutů ČR jede po několikáté (než jim odrostou děti), část táborníků jsou nováčci.

Program:
Téma letošního tábora je zatím tajné. Program bude probíhat odděleně pro Mrňata a Velikáče. Velikáči budou rozděleni do tří nebo čtyř družinek, věkově smíšených, ideálně každá družinka s jedním dvanáctiletým vedoucím. Družinky budou mezi sebou soutěžit, ale také spolupracovat na společných projektech. O program se jim postarají programoví vedoucí Jirka a Kamila. Namíchají vyváženou směs sportovních her, bojovek, plnění úkolů, odpočinku při zpívání a výtvarných dílnách. Také děti nemine společný táborák, cesta přírodou za poznáním, karneval, pohádka hraná dětmi, noční cesta za světýlkem, malá sportovní olympiáda, nocování v týpí. Program bude nabídnut na každý den (s výjimkou jednoho odpočinkového dne) a bude na vás, jestli ho využijete.
Program by měl (v ideálním případě) vzniknout za přispění všech zúčastněných rodin. Vaším příspěvkem může být například ranní cvičení, karneval, cesta za poznáním, výtvarná dílna, sportovní klání, pohádka pro nejmenší, hudební vložka nebo pomoc při větší hře na místě... Jirka s Kamilou dají programu rámec a poté nabídnou ostatním rodičům konkrétní část k přípravě doma. Domluva bude probíhat na jaře přes e-mail.
Koordinaci programu pro Mrňata si bere na starost Pavla. S rodiči od Mrňat přichystají na každý den dva jednoduché hodinové bloky, jeden na dopoledne, druhý na odpoledne: malé protažení těla s říkadly nebo písničkou, velké sportování v areálu, cesta za pokladem, výtvarné dílničky, muzicírování. Zbytek času si děti pod dohledem rodičů hrají v areálu nebo okukují Velikáče, anebo spí :-) Domluva programu také na jaře přes e-mail.

Místo pobytu:
Areál Štířího Dolu je v  krásném prostředí Českomoravské vysočiny. Přímo v areálu střediska jsou průlezky s houpačkou a skluzavkou, pískoviště, kolotoč, potůček, ohniště na táborák, týpí s ohništěm, tenisový kurt, ruské kuželky, malý rybníček se šlapadlem a loďkou a malá tělocvična se stolem na ping-pong a stolním fotbálkem. Areál se nachází ve Štířím údolí vlevo u silnice vedoucí z Krucemburku do Hluboké. V okolí jsou krásné lesy vhodné na cykloturistiku i houbaření a 15 minut chůze vzdálený rybník Řeka, kde je krásné koupání. Více na: www.stiridul.cz

Ubytování:
Celý areál včetně ubytování (hlavní budova, okál a dvě chatky) máme zamluven jen pro nás, 21 rodin. V hlavní budově postavené ve stylu horské chaty se nachází 10 pokojů dvou- až pětilůžkových, ve většině pokojů jsou palandy. Na pokojích je umyvadlo se studenou vodou. Sprcha a WC jsou společné v patře. V hlavní budově je také jídelna (s televizí, kterou nevyužíváme) a společenská místnost s lednicí, mikrovlnkou a varnou konvicí. Okál nabízí 5 pokojů se 3-6 lůžky (s možností přistýlek), společenskou místnost a vybavenou kuchyň se sporákem, lednicí, mikrovlnkou, varnou konvicí. 3 pokoje mají vlastní koupelnu včetně WC, 2 pokoje pak koupelnu společnou. V obou chatkách jsou 2 třílůžkové a 1 čtyřlůžkový pokoj, společná koupelna a WC, obývací pokoj a příruční kuchyňka s lednicí, varnou konvicí a mikrovlnkou. K dispozici je kolárna, kočárkárna a parkování v areálu.

Strava:
Plná penze - 5x denně, výborná domácí kuchyně a pitný režim po celý den. Možnost domluvit bezmasou stravu.
Pro děti do 2 let bez nároku na stravu je možné využít lednice a mikrovlnné trouby. V okále je navíc i sporák.
V bufetu lze vždy po výdeji stravy zakoupit cukrovinky, zmrzlinu, pohledy. Kávu a čaj je možné si za poplatek uvařit kdykoliv, stejně tak načepovat pivo.

Cena: (Rozhodující je věk v době nástupu na dovolenou.)
Dítě do 2 let - bez nároku na stravu a lůžko: 200 Kč
Dítě 2-5 let: 1800 Kč
Dítě 6-11 let: 2400 Kč
Dítě 12-13 let: 3000 Kč
Mládežník od 14 let a dospělý: 3300 Kč (v ceně je zahrnut poplatek obci 10,- Kč/dospělý/den)
Na konci pobytu se bude vybírat poplatek za parkování auta (50,- Kč za celý pobyt), poplatek za psa (50,- Kč/den - nutno dopředu nahlásit organizátorům a zajistit platné očkování), za víkendové přespání tatínků.

Kontakt pro přihlášení nebo zaslání informací e-mailem:
Pavla Trojanová, Šumperk; trojanova@atlas.cz; mobil 777 224 291; pevná linka domů 581 041 478.

Těšíme se na vás
Pavla, Jirka a Kamila