Pastelky

Pastelek existuje velké množství ve více a více barvách. Můžete si koupit různé počty (16, 24, 36, 48 a další), záleží pouze na vás, kolik jich potřebujete. Děti je často využívají ke kreslení různých obrázků a můžete je využít rovněž v omalovánkách. Velkým hitem jsou dnes antistresové omalovánky pro dospělé a na ně také potřebujete pastelky. Můžete si vybrat nepřeberné množství barev, kde již dnes nechybí ani stříbrná nebo zlatá barva a různé neonové barvy. Pak jsou samozřejmě klasické barvy jako žlutá, modrá, zelená, hnědá, červená, oranžová, fialová, černá a další.
 trojhranné pastelky.jpg
Existuje rozdíl v kvalitě?
Rozdíl v kvalitě určitě existuje. Na první pohled to zřejmě nikdo nepozná, jestli jsou takové lepší nebo ne. Můžete se orientovat pouze podle ceny. Platí zde úměra, že čím dražší jsou pastelky, tak tím jsou kvalitnější? Ano, je to pravda. Rozdíl je totiž v tuze, která je v pastelkách. U dražších pastelek je tuha mnohem kvalitnější, a proto vydržím mnohem déle. V levnějších jsou levnější i tuhy, tedy nevydrží tak dlouho, nemusí být ani tak kvalitní co se týká kreslení a dost často se mnohem více lámou. Navíc pokud si koupíte dražší pastelky najdete zde velký výběr různých barevných odstínů.
 
Jak je to s cenou?
Cena je v tomto případě různorodá. Seženete pastelky i za 12 Kč. Cena je hodně závislá na počtu pastelek v balení a také na kvalitě. Můžete si vybrat různé sady. Dokonce existují i trojboké pastelky, které jsou velice pohodlné pro kreslení a dobře se drží. Tyto pastelky jsou nejdražší na trhu. Na druhé straně máte jistotu, že se vám s nimi bude opravdu dobře kreslit.
špičky pastelek.jpg 
Pokud chcete opravdu kvalitně kreslit, neváhejte investovat peníze i do kvalitních pastelek. Zde se cena může pohybovat i kolem 500 Kč. Máte potom jistotu, že vám takové pastelky budou dlouho dobu dělat radost a rozdíl pocítíte i v barevnosti. Ať už jste dospělí nebo děti nikdy není pozdě si začít kreslit. Je to výborná relaxace.

Publikováno v Nezařazené