Pomalu nebo ještě pomaleji?

Vaření v pomalém hrnci bezesporu patří k těm nejzdravějším. Pomalým vařením dosáhneme lepší chutě jídla, můžeme vařit bez tuku a nemusíme míchat. Je to výborný způsob, jak v jídle uchovat vitamíny, minerály a jídlo zůstalo šťavnaté. Je to ideální vaření pro jakoukoliv dietu.
Pomalý hrnec je vlastně elektrický hrnec s odnímatelnou kameninovou nádobou, ve které se vaří jídlo a s dobře přiléhající poklicí. Má vnější kovový plášť s držadly a s ovládacím panelem, kde můžeme nastavitstupeň vaření a jehodélku. Po ukončení vaření se hrnec sám přepne na udržovací teplotu. Ve vnitřní kameninové nádobě udržíme hotové jídlo dlouho teplé. Pro přihřátí dáme kameninovou nádobu dotrouby.
šťavnaté hovězí
Výhody

Největší výhodou vaření v pomalém hrnci je úspora času. Do kameninového hrnce dáme všechny ingredience najednou, promícháme a přikryjeme poklicí. Zapneme na 1. nebo ll. stupeň a necháme vařit na dobu, kterou si vybereme. Na 1. stupeň bude vařit asi 8 hodin a na ll. stupeň 4–5 hodin. Čím je vaření delší a pomalejší tím bude naše jídlo křehčí. Během vaření nemusíme pokrm kontrolovat, ani dolévat vodu, protože se pomalým vařením neodpařuje. Jednoduše večer dáme hrnec vařit a ráno bude jídlo hotové.
Další výhodou je nízká spotřeba elektrické energie. Pomalé hrnce mají nízký příkon, vaří sice spoustu hodin, ale spotřebují stejné množství energie jak obyčejná žárovka.
trhané maso
Pomalé vaření je hospodárnější, než normální vaření, protože i z levnějšího a méně kvalitního masa můžeme uvařit skvělé křehké masíčko třeba i na dva dny. Stačí jen dodělat polévku a přílohu.
Co uvařit?
Od doby vzniku pomalého hrnce už byla napsána spousta nových receptů a další určitě vznikají. Chceme-li přizpůsobit nějaký recept pomalému hrnci, dáme o třetinu méně tekutin.
Pokud se vám i po přečtení těchto informací vaření v pomalém hrnci nezdá, můžete nadále vařit, jak jste dosud byli zvyklí, nebo můžeme zkusit skvělý konvektomat

Publikováno v Nezařazené