Z čeho může být vyrobena dětská garáž

Není pochyb o tom, že děti si rády hrají. Napodobují při tom činnosti, které vidí u dospělých a osvojují si tak principy chování a základní pravidla, která budou v dospělosti potřebovat. A jedním z nich je řízení aut.

Samozřejmě nemůžeme malé dítě posadit za volant. Co však můžeme udělat, je dát mu malá dětská autíčka, která může posouvat. Dítě se tak učí, jak funguje silniční provoz, dynamiku auta v zatáčce (když jede rychleji, je těžší zatočit), jak se vyhýbat srážce dvou vozidel, což jsou všechno věci, které se mu budou v budoucnu hodit.

garaz1

Součástí toho je samozřejmě i dětská garáž. Je to místo, kam může uklidit auto, které dojelo do cíle, kam může umístit třeba hasičská či policejní autíčka, čekající na výjezd, nebo zkrátka jako místo, kam může zaparkovat.

Otázkou ovšem je, z čeho ji vyrobit. Jistě, můžeme koupit třeba v hračkářství nebo v nějakém super či hypermarketu již hotové. Výhodou je, že přesně pasují na určitý typ autíček, která daná firma vyrábí. Navíc i velmi dobře vypadají a mohou být i součástí nějaké budovy, jako třeba hasičská či policejní stanice.

Ovšem mnohem lepší je, pokud ji vyrobíte se svým dítětem sami. Proč? Často se stane, že máme modely od více firem, přičemž každý je jinak velký. U některých starších už se ani pro ně nevyrábí. Navíc to může být zábavná aktivita, kterou spolu můžete dělat, a váš potomek se přitom i něco naučí.

garaz2

Stačí začít například tím, že spolu s ním nakreslíte plánek, jak by měla nová garáž vypadat. Jak by měla být velká? Jakou má mít barvu? Má mít nějaké zdobení? Jak se budou otvírat vrata? To všechno jsou otázky, na které byste měli spolu najít odpovědi.

Pak už je tu samotný proces stavění. Ač asi nebudeme používat plast, dobrou variantou je dřevo. Avšak je tu ještě jedna možnost – LEGO. A věřte, že celý tento proces za to stojí. Bude to skvěle strávený čas jak pro vás, tak pro vašeho potomka. A není nic lepšího.