Trochu jiné bydlení

Pokud hledáte bydlení, které by nebylo moc drahé, a přitom by se nejednalo o maličkou garsonku někde mimo civilizaci, nebudete to mít zrovna lehké.

Trochu jiné bydlení

Majitelé vlastního bydlení si dnes musí mnout ruce ještě více než kdy dříve. Vzhledem k dnešním vysokým cenám nemovitostí se ukázalo, že udělali dobře. Mít totiž vlastní bydlení se vyplatí daleko více než se spolehnout na bydlení v podnájmech. Zadlužit se u banky za tu jistotu jistého bydlení rozhodně stojí. Mnoho lidí však dnes na hypotéku prostě není schopna dosáhnout. Bydlení zdražilo takovým způsobem, že jsou hypotéky nesmyslně velké a tím pádem nevýhodné. Nízko a často i středně příjmové skupiny by ji prostě museli splácet v podstatě celý život.

Domek na prode

To však neznamená, že i takovíto lidé si nemohou koupit něco vlastního. Mohou a nemusí je to moc stát. Levné mobilní domy jdou dnes na dračku a dají se pořídit prakticky v každém kraji naší krásné země. Nejedná se o žádnou podřadné bydlení, ale o kvalitní obydlí. I když nějaké ty kompromisy asi budou nutné.

Jsou menší

Minimálně je nutné smířit se s trochu menšími rozměry. Vzhledem k tomu, že tento druh obydlí je navrženo tak, aby se dalo relativně lehce dle potřeby přepravovat z místa na místo, musely se dělat kompromisy právě ve velikosti. I když většina domků z venku vypadá mnohem menší, než jaké ve skutečnosti jsou, pořád nenabízejí tolik prostoru k žití jako standardní bytové jednotky. To však nevadí v případě, že bydlení nehledá rodina s několika dětmi. Tři lidé se ale do mobilního obydlí docela snadno vejdou, a to bez potíží.

Elektrizovaný dům

Dovolená

Vzhledem k nízkým cenám jsou mobilní domy hojně využívané i k jiným účelům, než je jen celoroční bydlení. Mnoho lidí v nich tráví třeba své letní dovolené. Mohou tedy dobře sloužit jako jakési provizorní chatky, které ale mohou fungovat plnohodnotně. Většinou se jedná o minulé verze, jimž chybí hlavně kvalitní zateplení, takže pro zimní sezónu nejsou moc dělané. Ovšem i to se dá docela snadno změnit. Nová izolace se dá vždy pořídit a nainstalovat.