Prodej firem i v Brně?

Zapomeňte na zakládání společnosti s ručením omezeným, pokud jste si vypracovali projekt, cítíte příležitost a na to, abyste jej začali rozjíždět, potřebujete mít právnickou osobu. Nejde ani o to, že by nešlo chvíli fungovat na psí knížku, ale žádnou z investic, žádný nákup si pak nebudete moci zahrnout do účetnictví. A pokud byste našli i nějaké zájemce na svůj projekt, oni zase nebudou od vás nic nakupovat, aniž byste měli daňovou identifikaci.

Zakládání společnosti

Proč máte zapomenout na zakládání společnosti s ručením omezeným vlastními silami? Jednoduchá odpověď. Je to zdlouhavé.

Pokud jste neutrpěli právnické vzdělání, budete muset nejdříve pečlivě nastudovat, co je k založení společnosti vůbec zapotřebí. Nejjednodušší otázka je, kdo bude společníkem a komu svěříte roli jednatele společnosti. Budete to zřejmě vy. Tím, ty jednoduché věci končí. Musíte vybrat jméno společnosti. To nesmí kolidovat a být zaměnitelné s jinou společností, která už na trhu funguje. Dále musíte svolat valnou hromadu. A to i v případě, že jste sám, samotinký účastník budoucí společnosti. Musíte z oné valné hromady pořídit zápis a také odsouhlasit Stanovy společnosti.

Firma na klíč

Tím to však nekončí. Je nutné zařídit Živnostenské oprávnění na Živnostenském úřadě. Bez založení účtu a složení základního jmění se věc také neobejde. Je rovněž nutné najít notáře a nechat si vše potvrdit. Nakonec celou anabázi zakládání společnosti s ručením omezeným uzavřít návštěvou Obchodního rejstříku.

Zakládání společnosti ovšem také něco stojí. Notářské poplatky, poplatky za Živnostenský list, poplatky za zápis do Obchodního rejstříku. Jak si zachovat klidné nervy a dospět k vlastnímu sróčku, je přitom tak jednoduché. Svou firmu si můžete koupit. Stačí najít společnost, která realizuje prodej firmy v Brně. Bez starostí a okamžitě se stanete majitelem firmy, a můžete začít naplno rozjíždět svůj byznys.