Přilákejte motýli do zahrady


Vsaďte na jistotu a pořiďte si motýlí keř
Nic nepřiláká motýli na zahradu více jako právě motýlí keř neboli komule Davidova. Ideální čas na výsadbu tohoto keře je květen nebo červen. Pokud se rozhodnete si tento keř pořídit, zajděte si raději do specializované prodejny za odborníky, kteří Vám vysvětlí vše ohledně pěstování tohoto keře. Jeho květy mívají nejčastěji fialovou nebo narůžovělou barvu a motýli jejich nektaru zkrátka nemohou odolat. Na tomto keři můžete spatřit až desítky motýlů najednou, je to úžasný pohled!
motýl na květině.jpg
Levandule, šalvěj nebo jiřinky
Pokud máte rádi široké modro fialové záhony levandulí, které Vás okouzlí překrásnou vůní, určitě ani s nimi nešlápnete vedle. Zřejmě přilákají motýli na svůj sladký nektar i ony. Nezapomeňte je však pravidelně seřezávat, aby Vám nepřerostly. Také květy šalvěje působí na motýli jako dobré lákadlo., její květy Vás budou těšit v červnu a červenci. Ke konci léta motýli nejčastěji uvidíte i na jiřinkách, které mají nádherné květy. Je však nutné je dobře zastřihávat a také zazimovat, zamezíte tak zplesnivění.
Jaké prostředí motýlům vyhovuje
Motýli jsou velmi křehká stvoření, a proto mají rádi klidná místa, kde je bezvětří. Rostliny se snažte vysázet na slunné místo, to motýli přímo milují. Také se raději vyvarujte různým postřikům a chemickým přípravkům, které se běžně používají na ochranu rostlin. Motýli mají rádi spíše místa v blízkosti stromů a keřů a také potřebují pít, takže menší vodní plocha jim udělá velkou radost. Přilákejte motýli do zahrady i Vy.
levandule a motýl.jpg
Můžete je přilákat i na svůj balkon
Nemáte-li zahradu, můžete stejně dobře využít i Váš balkon. Můžete na něj vysázet různé druhy květin, nejvhodnější budou afrikány, petúnie nebo dvojzubci. Také je přilákáte speciální tekutinou, kterou nanesete na květy. Její omamná vůně bude působit na motýli až čtyři měsíce.

Publikováno v Nezařazené