Převážejte kola i lyže podle libosti

Střešní nosiče jsou užitečnými pomocníky. Pokud potřebujeme přepravit neskladný náklad, lyže, kola nebo dokonce čluny a nedisponujeme přepravním vozíkem nebo automobilem větších rozměrů, jsou pro nás střešní nosiče východiskem. Mezi nejjednodušší nosiče patří klasické zahrádky. Podélné a příčné tyče zajistí dostatečný a stabilní prostor pro převoz věcí. Jsou to nosiče konstrukčně jednoduché a finančně dostupné.
brouk v lese
Pokud budete střešní nosiče kupovat uveďte prodejci značku a typ karoserie automobilu. Některé typy aut mají již od výrobce zabudovány pevné body, na které se nosiče přimontují. Sportovní lidé uvítají nákup speciálních nosičů pro kola, lyže nebo čluny.  Nejoblíbenější jsou střešní přepravní boxy. Jsou velmi praktické a pojmou spoustu věcí, které potřebujete přepravit. Tyto boxy jsou užitečnými pomocníky na cestách. Oceníme je zvlášť pokud se vydáme na dovolenou. Boxy jsou vyráběny v aerodynamických tvarech. Odpor vzduchu není tak veliký, aby vám bránil v bezpečné jízdě.  Boxy si můžete vybrat ve všech možných cenových relacích. Při výběru je důležitým faktorem nosnost střechy.  Střechu nesmíte v žádném případě přetížit, mohli by se totiž změnit jízdní vlastnosti vozidla. Nutné je také řádné zabezpečení nákladu. Špatně upevněným nákladem byste mohli ohrozit nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Počítejte při jízdě s tím, že plně zatížený automobil má delší brzdnou dráhu.
kolo na zahradě

Na kola se nejčastěji používají střešní nosiče. Cyklistika je stále oblíbenější, můžete si tedy obstarat nosič, který pojme až kola čtyři. Při upevňování těchto nosičů na automobil, raději používejte originální uchycení od výrobce. Nezapomeňte, že celková výška vozidla se vám o kola navýší. Jízdu s koly na střeše může ovlivnit boční vítr.

Než tedy vyrazíte na cesty, ujistěte se, že vás náklad je řádně upevněný a připravený pro bezpečnou jízdu.