Práce z pohodlí domova

Zajímáte-li se o možnosti zhodnocení vašeho volného času, už nemusíte zoufat. V dnešní době má totiž přístup k internetu skoro každý, existuje spoustu různorodých nabídek a možností, ze kterých si dle vašich dovedností určitě vyberete.
tablet, telefon a laptop

Nenáročné klasiky

Pro studenty nebo maminky na mateřské dovolené jsou zde pozice jako copywriter. Náplní je psaní obsahových článků, produktových popisů a podobných textů. Máte-li zápal pro psaní a dobrou klávesnici, bude tato práce pro vás. Pro nadšence sociálních sítí zde pak máme správce facebookových nebo instagramových účtů pro firmy. Vaší zodpovědností bude přidávání obsahu, komunikace se zákazníky a podobné. Zde je dobré si alespoň něco načíst o online marketingu a strategii. Rozumíte-li dobře psanému projevu, můžete dále postupovat v kariéře korektury nebo přepisování mluveného slova.

Kvalifikovanější práce

Můžete točit vlastní online kurzy a ty prodávat. Některé doučovací agentury dokonce mají vymezené pozice na doučování po Skype, což je jedinečnou příležitostí pro lektory a učitele. Dále se na internetu nachází velké množství nabídek pro grafiky, švadlenky nebo SEO specialisty.
telefonující žena

Odborná práce

Tady je možnost uplatnit se pro všechny účetní, softwarové vývojáře, technické kreslíře nebo dispečery. Budete muset mít potřebné vzdělání nebo nějakou chvályhodnou zkušenost za sebou, aby vás na tyto pozice přijali pro výkon z domova. I tohle je však možné. Dnes jsou některé firmy natolik uvědomělé, že alespoň částečně nabízí možnost home-office.
Před tím, než se pustíte do hledání práce z domova, zvažte její pro a proti.
Výhodami může být, že:
·         Nemusíte nikam chodit/jezdit, ušetříte tak čas i peníze.
·         Můžete pracovat i v noci, ráno, kdykoli se vám zamane.
Naproti tomu mezi nevýhody se řadí:
·         Stále musíte dodržovat termíny, dobře si umět naplánovat čas, a přitom oplývat dostatkem sebe disciplíny.
·         Pokud neděláte operátory call-centra, přicházíte o sociální aspekt zaměstnání, často si musíte poradit sami.

4.2/5 - (5 votes)