Na hory se pořádně vybavte!

Chystáte se na zimní dovolenou na hory? Těšíte se, až budete sjíždět zasněžené svahy na lyžích nebo budete kouzelnou krajinou projíždět na běžkách? Abyste se cítili na lyžích komfortně a aby vám bylo teplo, nepodceňte výběr správného oblečení. V zimě jsme daleko více náchylnější k různým onemocněním a špatně zvolené oblečení vám jenom přispěje k tomu, že si z krásné dovolené odvezete přinejmenším rýmu nebo kašel.

sjezdovka a lanovka

Pokud se chystáte především na sjezdové lyžování, kupte si kvalitní lyžařskou bundu a kalhoty. Měli by být nepromokavé, takže vybírejte oblečení s vysokým vodním sloupcem. Bunda i kalhoty chrání vaše tělo před sněhem a větrem a zajišťuje vám tepelnou izolaci. I kvalitní lyžařské rukavice jsou základem vašeho komfortu při lyžování. Spodní vrstvy by měly nejlépe být z funkčních materiálů. Pořiďte si termo triko s dlouhým rukávem a termo kalhoty, které jsou vyrobeny ze speciálních materiálů. Toto prádlo vás bude hřát a oceníte to především v době, kdy se povezete lanovkou nahoru.

lyžaři

Pro běžecké lyžování se oblékejte rozhodně méně než u sjezdového lyžování. Běžecké lyžování je odvozené od slova běhat, takže pokud pojedete v tempu, vaše tělo se snáze zahřeje pohybem. Zde je doporučeno právě funkční termoprádlo, které nejenom udrží tělo v teple, ale také odvede vlhkost od pokožky a vaše tělo zůstane v suchu. Ještě lépe uděláte, pokud si pořídíte termoprádlo vyrobené z merino vlny. Takové oblečení vyrábí i norská firma Devold expedition. Dále budete potřebovat lehkou funkční mikinu, bundu a kalhoty. Nepromokavá bunda a kalhoty nebo legíny zajišťují především odolnost proti dešti, sněhu i povětrnostním podmínkám. Také si nezapomeňte koupit rukavice, čepici nebo čelenku a nákrčník. Se správným a kvalitním oblečením bude vaše zimní dovolená bezstarostná a budete na ni dlouho vzpomínat.