Laparoskopická operace psů a koček

Pokud chováte doma kočku, víte moc dobře, že když začne dospívat, je nezbytné zvířátko kastrovat. Jistě mnozí z Vás vědí o tom, co dokáže udělat s domácností kočka, která značkuje. Nelze mít doma nekastrovanou kočku. Co se týče kastrace kočičky, jedná se o velmi složitou a náročnou operaci.
Totéž se týká také fenek. Mnoho lidí nechává fenu kastrovat. Uhlídat hárající fenu totiž není rozhodně nijak snadné. Podobně jako u koček se jedná o poměrně vážnou operaci.
veterinář operuje
Kastrace se ovšem neprovádí jen jako prevence proti nežádoucímu pokrytí. Často je nutná ze zdravotních důvodů mezi které patří například cysty, nádory, falešné březí a celá řada jiných potíží.

Do nedávna, pokud jste měli zájem o kastraci kočky či fenky, jste raději nesměli příliš přemýšlet nad možnými riziky a nad závažností zákroku.
operace kočky

Nejen laparoskopie

Dnes to není nutné. V poslední době se začíná využívat laparoskopických operací. Tento typ vyžaduje pouze velmi malé pooperační ranky. Z toho důvodu je taková operacemnohem méně bolestivá, rány se hojí mnohem rychleji a pooperační komplikace jsou méně časté. Jedná se o miniinvazivní chirurgické řešení. Laparoskopická kastrace se provádí také o samečků.

Moderní medicínské postupy jsou dostupné také pro Vaše domácí mazlíčky. Nejsou to jen miniinvazivní chirurgické postupy jako například laparoskopická kastrace. Jedná se například o celou řadu přístrojů, které usnadňují správnou diagnostiku zvířete. Vždyť zvíře si, na rozdíl od člověka, nedokáže říct, co ho trápí a co ho bolí a jen přesná a dokonalá diagnostika mu může zachránit zdraví nebo dokonce život. K tomu napomáhá špičková technologie.

V současné době se využívají například na specializovaných veterinárních klinikách využívají digitální RTG přístroje, EKG, CT – počíčová tomografie a celá řada dalších. Mnozí z Vás mohou být tedy klidní. Můžete si být jisti, že v současné době bude Vašim zvířecím mazlíčkům poskytnuta ta skutečně nejlepší zdravotní péče.

Publikováno v Nezařazené