Budete se stěhovat? Balte své věci opatrně!

Ať už se stěhujete do většího, od partnera, kvůli práci, nebo od rodičů, nastává otázka, jak to všechno převezete. Veškerý váš majetek teď musíte naskládat do krabic, a přestěhovat z bodu A, do bodu B. Ke stěhování můžete použít dodávku, nebo využít stěhovací služby, mezi nimiž je rozhodně nejlepší firma Odnesto. Ať už se však rozhodnete jakkoliv, je důležité správně zabalit věci, o které nechcete přijít, protože se při převozu, či při přenášené mohou snadno zničit. Jak tedy na to?

zabalené věci

Rostliny

Velkou otázkou pro spoustu lidí je, jak stěhovat pokojové rostliny Odnesto.cz. Pokud máte jednu, či dvě, snadno si je převezete automobilem s sebou. Pokud jich však máte větší množství, musíte je správně zabalit. Jak to ale udělat? Větší rostliny musíte nějakou dobu před stěhování prořezat, aby nedošlo ke zbytečnému polámání. Zkontrolujte je, zda nejsou napadeny parazity, a pečlivě je zalévejte, aby pak nějakou dobu vydržely bez vody. Pozor! Nepřelévat. Abyste zabránili polámání, musíte rostliny pečlivě zabalit, tudíž zajistit, aby se v krabici nehýbaly, nenarážely, a podobně. Obalit je můžete hedvábným papírem, nebo jemným prostěradlem, a zbytek prostoru vystlat bublinkovou fólií. Po přestěhování je vybalte jako první, aby se jim dostalo dostatečné množství vzduchu.

rostliny v květináčích

Sklo

Sklo je důležité balit opatrně, a co kus, to péče. Ideální je zabalit každou sklenici, či vážu do látky, nebo jemného papíru. Od věci nejsou ani staré noviny. Zabalte každý kousek dostatečně, aby se nerozbil, a pak ještě krabici vystelte velkým množstvím bublinkové fólie.

Textil

Veškerý textil, ať už oblečení, povlečení, ručníky, či deky, musíte balit tak, aby se zabránilo průniku tekutin. Textil se sice při přepravě nerozbije, ale může navlhnout, zatuchnout, a zplesnivět. Před vložením do krabice jej tedy naskládejte ještě do igelitových tašek, či pytlů, a ty zajistěte dostatečným množstvím lepící pásky.

Nádobí

Ačkoliv keramické nádobí není tak náchylné, jako třeba sklo, je stále dost křehké, a je potřeba jej balit velmi opatrně. Každý talíř zabalte zvlášť, stejně jako každý hrníček. Krabici opět vystelte dostatečným množstvím bublinkové fólie.