Výlet na kolech

Potřebné vybavení

Když jedeme ve vesnici na kole někam za roh do obchodu, tak nemusíme nic moc řešit. Ovšem když si chceme udělat delší výlet, tak se hodí být připravený. Jako první záleží především na kole, protože se závodním silničním v lese moc neuspějeme. Z toho důvodu již při výběru musíme myslet na to, kam s ním budeme jezdit. O kolo musíme dobře pečovat a zároveň na něm mít základní výbavu jako jsou blikačky, což nám také udává zákon, protože za horšího počasí či tmy musíme být dobře vidět.

výlet na kolech

Dobře kolo zkontrolujte, nafoukněte pneumatiky a promažte součástky jako řetěz. S sebou je dobré vzít mazivo, základní nářadí, a především sadu na lepení pneumatik s více záplatami, protože když píchneme uprostřed ničeho, tak to není moc příjemné. Mějte u sebe dostatek jídla a především pití, kdyby se Váš výlet prodloužil. Nesmí chybět ani lékárnička, protože takový pád se může stát každému, kdy je potřeba dezinfekce a zakrytí rány.

Nosič kol

Abychom si mohli naplánovat výlet na kolech i dál od našeho bydliště, tak kola můžeme přepravit autem do určitého místa, kde jej necháme a odsuď pojedeme na kolech, přičemž domů se vrátíme zase pohodlně autem i s koly. Dříve se hodně prodávali nosiče na střechu, ale ty mají jistě nevýhody. V první řadě musíme kola tahat dost vysoko, abychom je vůbec správně zajistili.

kola na pláži

Při jízdě navíc vzniká odpor vzduchu, čímž se nám zvyšuje spotřeba a taky nemusíme všude projet. Mnohem výhodnější je nosič kol na tažné zařízení pro 4 kola amsa.cz, kde je dáme pohodlně za auto. Navíc je určen pro 4 kola, a protož je vhodný třeba pro rodinu. Musíme však dávat pozor na maximální nosnost koule, protože takové elektro kolo je výrazně těžší než to klasické. Nosiče jsou schváleny do provozu, kdy nám stačí vyřídit si pátou SPZ, protože většinou nosič tu zadní klasickou zakrývá. Cenově se nosiče pohybují v řádu tisíců, přičemž při dobré péči vydrží opravdu dlouho.