V čem spočívá keto dieta?

Jste nešťastní ze své váhy a toužíte zhubnout? Vyzkoušeli jste ale už toho plno a nic vám spolehlivě nefungovalo? Možná jste je nenašli ten správný způsob stravování, který by vám vyhovoval. Slyšeli jste už někdy o keto dietě? Pokud ne, možná to bude to pravé pro vás. Pomocí této diety totiž můžete zhubnout i když nemáte čas na dlouhé vaření, počítání kalorií nebo hodiny strávené ve fitku. v čem tedy taková dieta spočívá?

jídlo

Při ketonové dietě omezíte příjem sacharidů. Co jsou to vlastně sacharidy https://cs.wiktionary.org/wiki/b%25C3%25ADl%25C3%25BD ? Sacharidy se dělí na 2 skupiny. Jednoduché a komplexní. Mezi komplexní sacharidy řadíme například brambory, celozrnné pečivo, rýži, těstoviny. Mezi jednoduché naopak řadíme bílý cukr, třtinový cukr, ostatní sladidla, bílé pečivo nebo ovoce.

Pokud dodržujete keto stravování, budete se vyhýbat oběma skupinám sacharidů. Pokud nebude mít vaše tělo sacharidy, bude si energii brát z uložených tuků. a to je právě cílem vašeho hubnutí. Příjem vašich sacharidů by neměl přesáhnout 50 gramů denně. Možná se vám to zdá hodně, ale sacharidy jsou i ve věcech, u kterých byste to třeba nečekali. Například mléčné výrobky.

salát

Čím budete sacharidy nahrazovat? budete je nahrazovat dalšími dvěma složkami potravy. A to znamená tuky a bílkoviny. Zpočátku pro vás bude možná těžké najít recepty, které by vyhovovaly vašemu novému způsobu stravování. Na internetu však najdete spoustu inspirace anebo v dnešní době i existuje i spousta kuchařek plných receptů. Kromě toho, na sociálních sítích existují i různé skupiny, kde si lidé sdělují své zkušenosti, recepty a navzájem se motivují a podporují.

Pokud máte pocit, že to ze začátku sami nezvládnete, existují různé balíčky pro tuto dietu, které vám dodají stravování i na několik týdnů dopředu. Příprava je pak velice snadná, a jídla jsou velmi chutná. Může to být skvělý začátek vašeho nového života.