Trampolíny, plavání a chůze naboso – tři skvělé aktivity pro zdravé tělo i ducha

Také hledáte ideální sportovní aktivity, které vás budou bavit, nebudou psychicky otravné a vysilující a zároveň budou mít nějaký pozitivní dopad na váš organismus? Pak vězte, že takových lidí, co pátrají podobně jako vy, je spousta. Na první místo bychom mohli směle umístit plavání, v zásadě se mu jen stěží jiný sport vyrovná vzhledem k tomu, že voda úžasně nadnáší, zároveň chladí, a je pro nás přirozeným médiem, kde se cítíme dobře, pokud se samozřejmě nejedná o rozbouřený oceán či nějaký zarostlý, bažinatý rybník. A pak tu máme další dva žhavé kandidáty, kteří v době, kdy nemáte zrovna náladu na chlorovanou vodu v plaveckém bazénu, mohou posloužit jako skvělé odreagování a zároveň efektivní způsob, jak zlenivělé tělo rozpohybovat, zlepšit imunitu a posílit svaly.

skákající postavy

Trampolíny

Pravidelné cvičení na trampolíně 305 cm je velice efektivní, dokáže rozhýbat i ztuhlé a málo využívané svalové partie a také ty problematické, jimiž jsou břišní svaly a vnitřní zádové svalstvo. Cvičením spálíte tolik kalorií, jako kdybyste se věnovali atletickým disciplínám, ale zároveň mnohem méně namáháte kloubní výstelky, takže se mohou lépe regenerovat, prokrvit a vyživit. Mnozí laici i odborníci vám potvrdí, že skákání na trampolínách je lékem na depresi a úzkostné stavy – máte při pohybu dobrou náladu, což kdekoli jinde, třeba v posilovně, bývá málokdy.

obvodové pružiny

Barefoot

Co byste si měli dopřát spolu s plaváním a trampolínami, je častá chůze naboso po různých typech povrchů. Na chodidlech je mnoho reflexních bodů, které stimulují práci vnitřních orgánů, zlepšují krevní oběh a lymfatický a imunitní systém a jejich stlačováním se také uvolňují psychické bloky a podporuje lepší nálada. Je to ten nejpřirozenější a nejsnazší způsob, jak čelit stresu a harmonizovat své tělo, aniž byste vynaložili finanční investici. V Česku existují různé „barefoot chodníky“, a pokud máte zahradu, můžete si takový chodník vytvořit i doma.