Power banka

Nepostradatelná věc v podobě cestovního příslušenství pro dobití jak telefonu, tak tabletu i přenosného přehrávače. Nejvíce je využívána v případě dobíjení chytrého telefonu. Podstatou je, že v rámci power banky dobíjení probíhá tak, aniž by bylo zapotřebí elektrické sítě. Neocenitelná vymoženost v dnešní technické době.
 
powerbanka
 
Jakou power banku zvolit
 
Než si zakoupíte tuto chytrou věc, je třeba zvážit, jak často ji budete používat a jakým způsobem. Pro vaši jasnou představu, na výběr máte ze dvou základních variant, a to power banka do 6 000 mAh, která je vhodná pro dobíjení nejen mobilního telefonu, ale taktéž v rámci nabíjení MP3 a MP4 přehrávače apod., či power banka od 6 000 mAh, která je adekvátní pro tablety i mobilní telefony.
 
 
Kapacita power banky
 
Jeden ze základních parametrů aneb jak je to opravdu s kapacitou power banky? Zde je trochu menší nesrovnalost v rámci uvedené výkonnosti a skutečného využití. Kapacita power banky je hodnota udávající hodnotu, tj. energii, kterou v sobě akumulátor dokáže maximálně uchovat. Je třeba vědět, že v případě power banky nikdy nedojde k poskytnutí veškeré energie, která je uvedena. Jak je to možné? Když to vezmeme na příkladu – pro nabíjení chytrého telefonu je využíváno napětí 5V, které však většinou neodpovídá napětí článků – výstupní napětí z power banky je 2 A, tudíž v rámci tohoto převodního procesu nastávají ztráty. Laicky shrnuto – jestliže výrobcem je uvedena účinnost o 7 000 mAh, počítejte s dodáním okolo 4 – 5 000 mAh energie. Většinou se jedná okolo 70 procent dané účinnosti.
 
 
Nabíjení power banky
 
Co se týče času ohledně nabytí power banky, kterou si doma či v kanceláři nabijete, se pohybuje od 2 do 5 hodin, odvíjí se od kapacity baterie power banky.
 
baterie
 
Design, kvalita provedení
 
Záleží kde a jak často budete nosit u sebe power banku a dle toho vybírat – tj. s přihlédnutím na velikost i hmotnost. Nezanedbatelným parametrem při výběru je rozhodně i materiál provedení. Kovové provedení zajistí vyšší odolnost při každodenním nošení a používání než třeba plastové.
Každopádně díky power bance si můžete nabít své zařízení ihned a kdekoli, aniž byste museli vyhledávat připojení k elektrické síti.

Publikováno v Nezařazené