Firmy nabízí zaměstnancům opravdu zajímavé benefity

Naše ekonomika aktuálně vzkvétá a je v nejlepší kondici. Zaměstnavatelé se doslova perou o dobré zaměstnance a snaží si je udržet zuby nehty a v té nejlepší kondici co to jde. A tím pádem se snaží najít cesty, jak si zaměstnance udržet. Krom vyšších financí, než nabízí konkurence, přichází na řadu různé benefity a jiné výhody. Benefity jsou různé.
1.      Stravování
Benefity se často týkají stravování. Firmy nabízí různé zvýhodněné stravování, ve vlastních kuchyních a stravovnách či ve formě stravenek. Zvýhodněné stravování ušetří zaměstnancům další finance a navíc jim zajistí stravu na dobu v práci, kdy si nemusí nikam odbíhat na jídlo a zdržovat se tím. Dotované stravování je jedním z nejčastějších benefitů a mnohdy ho bereme spíše za samozřejmost, než za výhodu.
školkové děti
2.      Péče o děti
Častým benefitem je nějaká péče o děti zaměstnanců. Jedná se především o dětské skupiny, nahrazující nedostatkové školky, kroužky či odpolední aktivity určené pro děti, tábory pořádané firmou, nebo jiné aktivity pořádané pro děti. Pro rodiny, které mají děti, jsou tyto benefity často velice důležité, především proto, že mnohdy nemají dostupnou školku v okolí.
chodidla pod vodou
3.      Relax
Třetí druh benefitů pro zaměstnance se týká především relaxu a odpočinkových aktivit. Zaměstnavatelé přispívají na masáže, relaxační centra, bazény, sauny, ale mnohdy i na kulturu, jako jsou divadla, kina, koncerty a festivaly. Mnohdy poskytují možnost trávení volného času, který zaměstnanci mají. Tento benefit navíc poskytuje zaměstnavateli možnost podpořit zaměstnance v péči o sama sebe a v odpočinku. Někteří zaměstnavatelé poskytují zaměstnancům dovolenou na zotavenou navíc.
masírování ramene
4.      Léky a drogerie
Spousta zaměstnavatelů poskytuje svým zaměstnancům finanční kredit na nákup v lékárně, který je primárně určený na léky, vitamíny a doplňky stravy. Tyto finance však mohou zaměstnanci často vybírat opravdu podle sebe a často je používají třeba na kosmetiku či jiné výrobky, prodávané v lékárně.