Co nás naučí kurz investování

Získávat stále nové dovednosti a zlepšovat se je v dnešní době jedním ze základů úspěchu. I proto existuje velmi široká nabídka nejrůznějších rekvalifikačních i jiných kurzů, do kterých se můžeme přihlásit. Záleží jen na tom, v čem se chceme zlepšit.

Jedním z těch, které jsou poměrně oblíbené, je i kurz investování. A není divu. Většina lidí má představu, že obchodováním na akciovém trhu se dá vydělat bez námahy velké množství peněz. A tyto kurzy nás naučí, jak na to.

vývoj ceny akcií

To je samozřejmě poněkud scestná představa. Jistě, je možné tímto způsobem vydělat velké částky, avšak je mnohem pravděpodobnější, zvláště u nezkušeného člověka, že o své peníze přijdete. To je také důvod, proč lidé tyto kurzy absolvují – věří, že se zde dozví, jak se všem rizikům vyhnout.

Avšak bohužel, jak již bylo řečeno, ačkoliv se zde dozvíme základní informace, které jsou důležité, a také na co si dát pozor, uvedení těchto vědomostí do praxe není tak jednoduché, jak se zdá. Trh se totiž jen málokdy chová přesně podle příruček, a i s pomocí nejrůznějších ukazatelů je mnohdy nesnadné předvídat, jak se budou ceny akcií v nejbližší době vyvíjet, o dlouhodobém horizontu nemluvě.

sledování vývoje cen akcií

Zde tedy záleží na tom, jak moc jsme ochotni se po absolvování onoho kurzu dále vzdělávat. Ideální je, pokud najdeme zkušeného finančního poradce či investora, který bude ochoten nás v začátcích mentorovat. To se však poštěstí jen málokomu, a tak většina absolventů získá zkušenosti tím těžkým způsobem – a za cenu velkých finančních ztrát.

Důležitá věc, o které zde dosud nebyla zmínka, je samozřejmě také kvalita kurzu. Tu můžeme zjistit především podle úspěšnosti lidí, kteří jej již absolvovali. Jaké procento z nich se skutečně věnuje investování v nějaké podobě? A kolik z nich je v tom úspěšných?

Jistě, není jednoduché najít ten správný kurz. Avšak pokud máte skutečně o investování zájem, věřte, že to nejsou vyhozené peníze.