Fakta - látkové inkontinenční pleny

Pratelná plena BAMBINEX je plena vše v jednom. To znamená, že vodotěsná část se zapínáním a klínky je přišitá k savé části. Plena se nasazuje a sundává stejně snadno jako jednorázová plena.

Vnější část je vyrobena z bílého žerzeje – 100% polyesterového mikrovlákna s gramáží 120g/m², vnitřní povlak tvoří 100% polyuretan. Laminovaný polyuretan se nedoporučuje používat ve zdravotnických zařízeních, protože není dostatečně odolný proti teplu a častému průmyslovému praní.

Zapínání na suché zipy typu 2 v1. Tento typ suchého zipu přichytává sám k sobě, ale ne k ostatním látkám. Průmyslové prádelny suchý zip typu 2 v1 akceptují a pečovatelé jej chválí, protože plenu lze vyměnit precizně a za kratší dobu. Plenu lze přizpůsobit mnoha způsoby, takže vždy dobře sedí a není zapotřebí hodně různých velikostí.

Elastické klínky kolem noh na vnější straně i vnitřní savé části zabraňují protékání. Elastická část je vyrobena z 100% polyuretanu a je odolná vůči kyselinám, bázím a teplotám do 130°C.

Elastická zadní část, plus přední a zadní kapsa na vkládací plenu. Kapsy na principu vzlínavosti zabraňují protékání.

Vnitřní část pleny zůstává suchá, protože je vyrobena z mikrofleecu s gramáží 135 g/m² -100% polyesterového mikrovlákna. Ultra savá střední část je vyrobena z vícevrstvé látky Teddy s gramáží 380 g/m² - 100% polyesterového mikrovlákna.

Všechny produkty Bambinex mají certifikát Öko-Tex Standard 100: neobsahují škodlivé látky, těžké kovy, pesticidy, hnojiva, nikl a barviva s AZO prvky. Splňují požadavky nařízení REACH, jakož i normy CE a US.
Všechny naše modely byly testovány v těchto laboratořích: Centexbel (Belgie), IFTH (Francie) a INTERTEK (Velká Británie). V testech bylo prověřováno následující: odolnost proti vodě, praní/sušení/savost, stálobarevnost na vzduchu a světle, odolnost proti otěru (za mokra i za sucha).

Pleny byly testovány v tunelové pračce, kde podle pokynů pro péči BAMBINEX prošly nejméně 300 pracími cykly.
Všechny modely BAMBINEX jsou chráněny obchodní značkou. Společnost CAZITEX NV vlastní práva na látky, ze kterých vyrábíme naše produkty.