Péče o látkové inkontinenční pleny Bambinex

Nappy_Ultra_Care_kybl.jpg

Péče o pleny
Péče o pleny se liší podle druhu použití, ale
všeobecně platí, že všechny pleny a savé části musí být před prvním použitím třikrát vyprány a usušeny.

A) Použití doma:

- Perte na 40°C. V případě, že osoba nosící pleny je nemocná, perte na 60°C.

Sušte na prádelní šňůře nebo v sušičce při mírné teplotě.

- Používejte jedině PRACÍ PRÁŠEK, pokud možno prací prášek na barevné prádlo bez optických zjasňovačů. 30 gramů na 4,5 až 5 kg prádla. NIKDY NEPŘEKRAČUJTE TOTO DÁVKOVÁNÍ.

- NIKDY NEPOUŽÍVEJTE bělidla, tekuté prací prostředky, aviváže, odstraňovače skvrn, mýdla, parfémy, esenciální oleje atd.

Nelze čistit chemicky.

Nepoužívejte příliš mnoho prášku na praní, protože to sníží savost plen a může to vyvolat vyrážku. Výsledkem je pak nepříjemný zápach. Přečtěte si prosím kapitolu Odstranění usazenin

B) Použití ve zdravotnických zařízeních:

Existují zde dvě možnosti: praní v prádelně zdravotnického zařízení nebo v průmyslové prádelně.

- Praní v prádelně zdravotnického zařízení: dodržujte výše zmíněné instrukce, ale pleny perte vždy na 60°C. Používejte profesionální prací prostředky odpovídající výše zmíněným instrukcím a dávkujte je rovněž podle výše zmíněných instrukcí. Použití neutralizačního prostředku by mělo zabránit tvoření usazenin na plenách.

- Pokud prádelna nepoužívá profesionální prací prostředky, musí se řídit instrukcemi pro použití doma. Neutralizace by měla být prováděna podle instrukcí v kapitole Odstranění usazenin.

- Praní v průmyslové prádelně: používejte prací prostředky a neutralizační prostředky na 100% polyesterové látky doporučené vaším dodavatelem, tj. prostředky na praní mikrovlákna, které používají profesionální čistírny.

- POZNÁMKA: guma na plenách je vyrobena ze 100% polyuretanu, který je odolný proti teplotě do 130°C. Mokrý 100% polyuretanový povlak je odolný proti teplotě do 110°C. Pleny lze prát v tunelové pračce.

Odstranění usazenin
Náhlé snížení savosti pleny, nepříjemný zápach, kožní vyrážka nebo změna barvy pleny znamenají, že vlákna pleny jsou zanesená. I když budete poté pečlivě pečovat o pleny a dodržovat instrukce, v savé části pleny se budou tvořit usazeniny pracího prostředku a někdy i usazeniny z tvrdé vody.
Použití neutralizačního prostředku by mělo zabránit tomuto fenoménu nebo jej aspoň zpomalit.
Pokud nemůžete používat neutralizační prostředek, budete muset občas odstranit usazeniny z plen – buď k určitému datu nebo po určitém počtu praní. Postupujte následovně:

Vyperte a usušte pleny jako obvykle.

Použití doma nebo v prádelnách zdravotnických zařízení, kde se nepoužívají profesionální prací prostředky: kupte si bílý ocet a krystalickou sodu. UPOZORNĚNÍ: nezaměňte krystalovou sodu s hydroxidem sodným nebo se sodou bikarbonou. Použijte pouze správný produkt.

Nalijte 1 sklenici bílého octa (12 ml) do přihrádky na aviváž a stejné množství (1 sklenice, 12 ml) krystalické sody dejte přímo do bubnu pračky.

Zvolte prací cyklus na 60° a dlouhé máchání, aby se odstranila všechna krystalová soda. NEPOUŽÍVEJTE PRACÍ PROSTŘEDKY.

UPOZORNĚNÍ: krystalickou sodu má korozní účinky. Musíte proto vše pečlivě vymáchat, aby nikde nezůstaly zbytky krystalové sody. Dodržujte instrukce uvedené na obalu sáčku s krystalovou sodou.

POZNÁMKA: NEPŘEKRAČUJTE VÝŠE ZMÍNĚNÉ DÁVKY ani v případě velmi silného zanesení vláken plen. Zopakujte raději celý proces znovu.

Po provedení doporučeného pracího procesu by pleny už neměly zapáchat.

Průmyslové prádelny: váš dodavatel pracích a neutralizačních prostředků by měl doporučit vhodné dávkování. V případě pochybností nás kontaktujte a náš tým expertů na zacházení s plenami vám poradí.

Délka cyklu
Závisí také na druhu použití (použití doma nebo ve zdravotnických zařízeních).

A) Použití doma: počet plen na pokrytí celého cyklu (nošení, čekání na praní, praní a čisté pleny na použití) se musí spočítat podle stupně inkontinence a podle počtu vyměněných plen za den. Délka cyklu by neměla překročit 3 dny. V průměru potřebujete 8 až 12 plen na pokrytí celého cyklu + 1 plenu pro případ nouze.

B) Použití ve zdravotnických zařízeních: délka cyklu závisí na prádelně. Pokud se jedná o prádelnu ve zdravotnickém zařízení, délka cyklu by z hygienických důvodů neměla překročit 3 dny.

C) Pokud se pere v průmyslové prádelně, délka cyklu závisí na četnosti sběru špinavého prádla a dodání čistého. V každém případě by délka cyklu neměla překročit 3 dny.

D) Doma používané špinavé pleny by se měly skladovat v suchém kbelíku s víkem. Pokud kbelík vyložíte síťkou na prádlo, můžete dát všechny pleny do pračky najednou.

E) Špinavé pleny ze zdravotnických zařízení by měly být sbírány, roztříděny a skladovány ve vodotěsných plátěných sáčcích. Přečtěte si prosím kapitou Využití.

Využití
Inkontinenční plena BAMBINEX se skládá ze tří částí. Jejich využití závisí na stupni inkontinence.

A) Plena vše v jednom: používá se v případě lehké močové inkontinence.

B) Vkládací plena: se přidává v případě těžké močové inkontinence, kvůli zvýšení savosti pleny (například v noci nebo o víkendu).

C) Papír NAPAP – 300: savý papír se používá v případě močové a fekální inkontinence.
Zachytí pevnou stolici a zjednoduší výměnu pleny.

POZNÁMKA: savý papír od BAMBINEXU má speciální strukturu a neztrácí pevnost, ani když je mokrý. Použitý papír můžete vyhodit do záchodu. Ve zdravotnických zařízeních můžete vyhodit papír do sáčku na odpad. Nikdy nepoužívejte jako náhradu toaletní papír nebo papírové kychyňské utěrky, protože se za mokra rozpustí.

Tři části inkontinenční pleny BAMBINEX můžete kombinovat podle stupně inkontinence.
Výměna pratelné pleny je stejně jednoduchá jako výměna jednorázové pleny.

Vezměte čistou plenu a otevřete ji.

Pokud je to nutné vložte vkládací plenu a/nebo savý papír, závisí to na stupni inkontinence.

Nasaďte plenu a zapněte suché zipy. Plena by měla sedět pohodlně a ne těsně. Neměla by však být ani příliš volná, aby se ve spánku uživateli neposunula a neprotékala.

Špinavou plenu sundejte a savý papír hoďte do záchodu nebo do sáčku na odpad.
Špinavou plenu dejte do kbelíku s víkem nebo do příslušného plátěného sáčku (sáček na odpad, plátěný vozík, plátěný sáček).

Zdravotnickým zařízením doporučujeme používat vodotěsné sáčky a plátěné vozíky s pedálem. Podobají se vozíkům na odpad s pedálem, které se používají na špinavé jednorázové pleny.

Zdravotnická zařízení používající pratelné pleny nemusí nijak zvyšovat pracovní vytížení zaměstnanců. Stačí dodržet doporučenou délku cyklu a/nebo ji přizpůsobit místním podmínkám.
Zdravotnická zařízení s vlastní prádelnou mohou ušetřit při používání pratelných plen spoustu peněz, protože nemusí kupovat jednorázové pleny, sníží si náklady na nakládání s odpady a jsou proto ziskovější.
Průmyslové prádelny mohou pratelné pleny pronajímat a zvýšit tak ziskovost jejich logistického oddělení. Řada pokusů (vezmeme-li v úvahu místní okolnosti) prokázala vysokou ziskovost při pronajímáni plen.
Dokládají to i čísla, která však musí být zohledněna podle konkrétní situace, země, materiálů a podmínek používání.